5 IDEJAS KĀZU DIENAS PLĀNOŠANAI

5 idejas kāzu dienas plānošanai.

Aicinu kopīgi radīt superīgus svētkus!
Pirmais un vissvarīgākais noteikums pēc būtības ir pavisam vienkāršs – būt laimīgiem. Par šo es nešaubos, tas būs! Šajā rakstā atradīsi idejas kāzu dienas plānošanai, kuras veidojušās no vairāk kā 300 kāzu dienām pēdējo 7 gadu laikā. Protams, Tev noteikti ir sava doma par to, kā ir jānotiek kāzu dienas scenārijam, taču šī informācija var noderēt, ja ir šaubas par vienu vai otru variantu – šeit ir 5 idejas kāzu dienas plānošanai.

5 idejas kāzu dienas plānošanai un ieteikumi komandai.

Fotogrāfa viedoklis.

1/  Pucēšanās – pie līgavas vēlams atvēlēt fotogrāfēšanas laiku vismaz vienu stundu līdz izbraukšanas brīdim uz ceremoniju vai fotosesiju. Ieteicams sagatavot ielūgumus, gredzenus, līgavas pušķi, kurpes, kleitu – jebko, kas saistīts ar kāzām vai Jums un ir bildējams rīta sadaļai. Telpas – jo vairāk gaisma, jo labāk (mājās, studijā, AirBnB utt.). Pašu pucēšanos vislabāk organizēt tuvu logam.

Tip: Līgavaini! Atceris, ka īsi pirms kāzām nodzenot īsus matus (īpaši vasarā) Tev būs gaiša un nenosauļota līnija ap galvu 🙂

2/  Ceremonija – izbaudiet! Pārējais jau ir fotogrāfa uzdevums. Bet, ja ceremonija notiek ārā brīvā dabā, tad ieteicams ievērot saules gaismu. Tieša saule sejā būs apgrūtinājums gan Tev, gan fotogrāfam. Vislabāk ceremoniju izvietot ēnā, bet, ja tas nav iespējams tad stāvēt pa saulei. Tomēr nebūs jāmiedz acis un arī bildes būs kvalitatīvākas.

Tip: Ieplāno laiku kopbildei un atsevišķām bildēm ar ģimeni, draugiem. Tas varētu kopā aizņemt ne vairāk pusstundu. Ja 100 un vairāk viesu, tad extra.

3/  Fotosesija – ieteicams izvēlēties un ieplānot vismaz divas lokācijas pēc Jūsu gaumes. Dabā, industriālā vidē, telpās. Fotogrāfs pielāgosies! Būtu labi ja Jūs izbrauktu kāzu dienas maršrutu un saprastu cik laika paies ceļā, kā arī ierēķināt vedēju aktivitātes. Katrā no lokācijām pati bildēšana aizņems vismaz 30 minūtes, tātad kopā fotosesija ilgtu vienu stundu. Kā arī vakara 5-10 minūšu fotosesija ap saulrieta laiku.

Tip: Ieteicams ir sazvanīties ar fotogrāfu vedējiem vai pašam pārim, lai saprastu vai laika plānošana ir ‘OK’.

4/  Vedēji – bez vedējiem nevar! Fakts. Taču ņemiet vērā, ka vedēji mēdz ieplānot gana daudz laika aktivitātēm vai tradīcijām, kuras var atņemt laiku pašai fotosesijai. Izrunājiet ar vedējiem šo jautājumu – cik ilgu laiku aizņems aktivitātes.

Tip: Atribūtika – ieskaties manā Pinterest boardā, tur ir ‘pieci miljoni’ iedvesmas avotu. Galdiņi diviem, konfetti, foni, lokācijas un citas idejas. Atceries, ka ceremonijas dekorācijas var izmantot fotosesijai, piemēram, vakarā saulrietā.

5/  Svinības – gaisma. Galvenais faktors labām bildēm. Tumša telpā vai ar lillā gaismekļiem (DJ’iem ir tāda mode) izgaismotas sienas var nebūt vislabākais risinājums. Mierīgas un siltas gaismas ir vislabākās. Gadījumā, ja telpas būs tumšas fotogrāfs būs spiests izmantot zibspuldzi, kas arī nav slikti, bet īstā noskaņa pazudīs.

Tip: Būtu labi saplānot, ka fotogrāfs svinību vietā ierodas vismaz 10 minūtes ātrāk, lai var paspēt sabildēt galdus, dekorācijas, arī Jūsu ierašanos un sagaidīšanu.

Tip: ar vien vairāk modē ienāk veikt mičošanas rituālu 22:00 vai 23:00. Tam ir pamatoti iemesli! Var ātrāk noslēgt garo vakaru pie galdiem un ātrāk tikt pie kūkas, kā arī zināmu apstākļu dēļ, viesi kvalitatīvāk spēj koncentrēties uz šo privāto notikumu.

Vai bija noderīgas šīs 5 idejas kāzu dienas plānošanai? Ceru, ka, jā, bet scroll zemāk un atradīsi īstos palīgus vieglākam plānošanas procesam.

5 idejas kāzu dienas plānošanai


Aspkati arī idejas “engagement session” apģērbiem, stilam, krāsām šeit linkā.

Kāzu albumi? Izdomā savu variantu jau pirms kāzām – ieskaties! Taču to varēsi izvēlēties arī pēc kāzām – kad būs saņemtas visas bildes.

Skaties zemāk – vairāk kā vairāk kā 5 idejas kāzu dienas plānošanai un iedvesmai. Lai veicas!

Fotosesiju lokāciju karte

Kartē atradīsi idejas fotosesijas vietām gan ārā, gan 'emergency' vietas telpās, gan alternatīvas vietas kāzu ceremonijai.

video slideshow by miks sels photography