Kāzu fotogrāfs

kāzu fotogrāfs

Atjaunots: 14.03.2023

Kāzu fotogrāfs – ko īsti tas nozīmē? Cik maksā kāzu fotogrāfs un kā izvēlēties īsto!? Šajā rakstā ir informācija, kas iegūta no personīgās un kolēģu pieredzes.

Tehniski, visbiežāk tas ir viens cilvēks ar vismaz 2 fotokamerām un vairākiem objektīviem, zibspuldzēm un citiem aksesuāriem. Latvijā lielākā daļa fotogrāfu strādā dokumentālajā stilā (documentary). Fotogrāfē notikumus dienas gaitā, izņemot fotosesiju, jo tur tomēr fotogrāfam ir jāiesaistās ar ieteikumiem un norādījumiem. Protams, katram fotogrāfam ir savs individuālais redzējums par krāsu korekciju, pozēšanu, kadrēšanu utt. Ņem vērā, ka sociālajos tīklos ir tika maza daļa no visa portfolio. Izvēloties savu fotogrāfu noteikti veic izpēti un apskati kāzu stāstus ar vismaz 100 bildēm, vēlams pat pilnu galeriju.

Īpaši šajā Instagram/Facebook un mileniāļu laikmetā ir vizuālais noformējums kāzās ir īpaši svarīgs – gan dekorācijas, gan fotogrāfa darbs. Tāpēc pirms rezervē fotogrāfu kāzām apskati viņa darbus – vai viņš būs spējīgs iemūžināt cilvēkus, detaļas, situācijas pietiekami labi priekš Tevis.

Jautājumus, ko vērts noskaidrot no kāzu fotogrāfa pirms rezervēšanas – minimums:

 • avanss un gala cena;
 • no cikiem līdz cikiem?;
 • cik būs bildes un kā tiek nodotas?;
 • cik ilgā laikā tiek sagatavotas?
 • līguma noslēģšana tavai garantijai.

Papildus jautājumi kāzu fotogrāfam, kurus droši var jautāt:

 • līguma nosacījumi;
 • maksājuma sadalījuma iespējas;
 • bilžu uzglabāšanas drošība;
 • back-up kameras, gaismas, zibspuldzes;
 • fotogrāfiju publicēšana pašreklāmas nolūkiem;
 • vai fotogrāfs pēcapstrādes procesā veic sejas/ķermeņa uzlabojumus, kur nepieciešams – pumpas, grumbas, apakšzods utt.
 • kas notiek, ja fotogrāfs saslimst un nevar ierasties kāzu dienā;
 • fotogrāfa apģērbs kāzu dienā.

Šie jautājumi gadu laikā ir radušies no klientiem un kolēģu stāstiem. Ja liekas, ka drošāk jutīsies tomēr pajautājot, tad labāk to izdari.

kazu fotografs miks sels ekipejums


Kāzu fotogrāfu cenas

Šis varētu būt viens no apspriestākajiem tematiem starp līgavām – cik kurš maksā? “Un kāpēc tev bija tik dārgi un Tev tik lēts fotogrāfs”. Latvijā fotogrāfu cenas svārstās no EUR 200 līdz EUR 1500. Kāpēc ir tik liela atšķirība? Būtībā nostrādā ekonomika parastā – pieprasījums veido cenu. Jo pieprasītāks fotogrāfs, jo lielāku cenu viņš (vai viņa) prasīs. Fotogrāfi, kuri strādā pamatdarbu, piemēram, birojā, labprāt nopelna pāris simtus Eiro nedēļas nogalē, taču pilna laika kāzu fotogrāfi to nevar atļauties. Latvijā aktīvā kāzu sezona ir tikai 5 mēneši, t.i., maijs līdz septembris.

Vidēji – profesionāls un labs fotogrāfs maksā no EUR 1000   (ņem vērā, ka cenā var nebūt iekļauti transporta izdevumi).

Jautājumus, ko vērts noskaidrot no kāzu fotogrāfa par cenu, kas ir iekļauts:

 • fotogrāfējamo stundu skaits;
 • vai ir savs transports, vai cenā ir arī transporta izmaksas jeb degviela;
 • vai fotogrāfs ir jāizgulda viesu namā.

Atliek izvēlēties pēc gaumes, krāsu izjūtas, draugu ieteikumiem un uz priekšu.


Kāzu fotogrāfu atsauksmes

Googlē ir viss! Fotogrāfu atsauksmes var atrast, ir tikai jāpameklē. Dažādu informāciju var izlasīt sieviešu žurnālu mājas lapu forumu sadaļās, piemēram, Santa, Lilit, arī sūdzības.lv un Cālis.lv. Tomēr vislabākās atsauksmes ir no draugiem, kuri ir precējušies vai bijuši draugu kāzās un var pastāstīt vairāk. Tās var meklēt arī fotogrāfa Facebook Reviews lapā vai Google Business lapā, ja tādas ir.

Kāpēc atsauksmes ir svarīgas? Tās var palīdzēt Tev saprast, vai konkrētais kāzu fotogrāfs kopumā ir pozitīvs un ar pareizo attieksmi. Lai arī diena paies ļoti ātri, ir svarīgi, lai fotogrāfa klātbūtnē ir ērti. Tajā pat laikā atceries, ka bildes ir tās, ar ko būs jādzīvo atlikusī dzīve – labāk, lai tomēr tās bildes ļoti, ļoti patīk.


Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu

Ir vairāki veidi kā izvēlēties savu kāzu fotogrāfu, bet pats būtiskākais ir izvērtēt bilžu stilu pēc iespējas rūpīgāk! Vairākas reizes gadā saņemu e-pastu ar lūgumu pārtaisīt un apstrādāt bildes no jauna, jo nepatika fotogrāfa veikums. Lai izvairītos no šādas situācijas zemāk ir uzskaitīti punkti, kas var palīdzēt:

 • fotogrāfu saraksti atrodami: lkfa.lv, ligavam.lv, precos.lv
 • apskatīt vismaz 100 bildes no vienām kāzām;
 • ja ir iespējams, apskatīt pilnu galeriju;
 • apskatīt galeriju, kas ir apstrādāta pēdējo 6 mēnešu laikā, jo apstrādes stils fotogrāfiem mainās;
 • apskati atsauksmes internetā;
 • pajautā draugiem un draugu draugiem;
 • satiecies klātienē un saproti, vai Jums ir ‘pa ceļam’.

Labākais kāzu fotogrāfs

Līdz ar Instagram, Facebook un citu socialo platformu popularitātes pieaugumu vizuālā domāšana ir strauji dominējusi. Šobrīd līgavas (parasti tomēr līgavas!) ļoti rūpīgi izvērtē, kas ir labākais kāzu fotogrāfs priekš viņas un līgavaiņa. Manā pieredzē vismaz 30% no līgavām Latvijā fotogrāfu izvēlas no Instagram snieguma. Tas arī ir rādītājs, bet ne vienīgais, lai saprastu – der vai neder pilnam kāzu stāstam. Eiropā pārsvarā fotogrāfu izvēle notiek ar kāzu rīkotāja pārbaudītajiem fotogrāfiem vai Google platformu.

Ļoti grūti noteikt, kas ir labākais kāzu fotogrāfs Latvijā, Eiropā – vai tie ir konkursu (Latvijā ir lkfa.lv) sasniegumi vai socialo tīklu mārketinga panākumi? Tomēr ne viens, ne otrs nav būtiskāks par to, vai tieši Tev patīk redzētais – vai ir saistošs bilžu stils, krāsas, kadrējums. Šobrīd ir tik daudz labu fotogrāfu. Izvēlies 2-3 līdzīga stila fotogrāfus, satiecieties klātienē un kādā svētdienas vakarā kopā ar partneri pie vīna glāzes pieņemiet lēmumu – tas arī būs labākais kāzu fotogrāfs Jūsu dienai!


VAI ŠAJĀ RAKSTĀ TRŪKST KĀDA BŪTISKA INFORMĀCIJA? RAKSTI UZ INFO@MIKSSELS.COM. PAPILDUS: DĀVANU KARTES FOTOSESIJAI, KĀZU ALBUMI.

APSKATI PILNUS KĀZU STĀSTUS BLOGĀ.

JA RODAS, KĀDI JAUTĀJUMI – DROŠI RAKSTI.

TIEKAMIES

 

kāzu dienas plānošana

esi Kāzu plānošanas procesā?

Raksts par kāzu dienas plānošanu. Idejas kāzu scenārijam un vizuālajam noformējumam. Praktiski padomu kāzu plānošanai soli pa solim.
Papildus - kāzu pakalpojumu sniedzēji: Dzīvā mūzika, DJ, Dekorētāji, Rīkotāji, Pucētāji, Kleitas, Ielūgumi, Foto būdas (kastes), Ziedi, Vakara vadītāji, Video, Kūkas / saldumi.

miks sels kazu fotografs profesionals

AUTORS / FOTOGRĀFS - MIKS ŠĒLS

Garais stāsts īsumā: 37 gadi, fotogrāfs, vīrs, tēvs.

Drīzāk sevi sauktu par cilvēku fotogrāfu – ar dzīvu sajūtu un saprotamu noskaņu. Pamatā Miks (@mikssels) fotografē kāzas, ģimenes, portretu un grūtnieču fotosesijas, taču ir gatavs izpausties arī citos stilos. Miks ir fotogrāfs kopš 2015.gada un līdz šim fotografējis vairāk kā 250 kāzu dienas un citus projektus.

kāzu fotogrāfs

Rīga / Jūrmala

Miks Šēls - portfolio