KĀZAS ZIEMĀ

 

KO TAS ĪSTI NOZĪMĒ?

Kāzas ziemā – tas viennozīmīgi ir forši! Ir jārēķinās ar blakus apstākļiem, taču kopsavelkot visus plusus un mīnusus ziemas kāzām – JĀ!

Ziemā tiek visi ielūgtie viesi, romantiskāk, zemākas kāzu kopējā izmaksas, pieejamāki pakalpojumi (svinību vietas, fotogrāfi, mūziķi, ēdinātāji u.c.) un varētu uzskaitīt vēl un vēl. Tev atliek tikai vizualizēt savas ziemas kāzas un uz priekšu. Lasi zemāk dažus praktiskus un noderīgus padomus feinām ziemas kāzām.

 

kāzas ziemā


Kāzas ziemā – laika apstākļi.

Tāpat kā vasarā, arī ziemā Tu nekad nezināsi, kādi būs laika apstākļi kāzu dienā. Statistiski lietus iespējamība vasarā ir lielāka nekā lietus vai sniegs ziemā. Piemēram, janvāris, februāris un marts – visstabilākie ziemas mēneši. Bet decembris ir ‘tricky’- ir bijušu sniegoti, bet lielākoties tomēr lietaini (sakot no decembra vidus ir jau drošāk). Pēc būtības aukstums ir vienīgais būtiskais faktors (ja pareizi plāno), kas atšķir ziemas kāzas no vasaras kāzām. Ziemā ir iespējams veikt visas tās pašas darbības un kāzu tradīcijas – atliek tikai pareizi saplānot. Ir tikai viens moments – viss notiek īsāku laiku, jo dienas gaišais laiks un aukstums tomēr ierobežo. Bet tā var būt arī labā ziņa. Kā uz to paskatīsies!

Būtiski ir atcerēties to, ka dienas gaišais laiks ir no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00. Līdz ar to, plānojot dienas notikumus, ir ieteicams ievērot šo dabas likumu – pie nosacījuma, ja vēlies skaistākas bildes no fotosesijas. Atceries, ka jebkuram fotogrāfam mierīgā vakara gaismā (ziemā tāda ir visu dienu) izdosies daudz skaistākas bildes nekā tumsā vai vasarā plkst.12:00, kad saule ir ļoti spēcīga. Jāatzīst, ka ziemā saule tāpat ir salīdzinošo zemu un gaisma ir mierīga.

 

Labs dienas plāns kāzām ziemā ievērojot gaismas apstākļus:

9:00-11:00 pucēšanās;

12:00 ceremonija;

13:30-15:00 fotosesija un vedēju aktivitātes;

15:00 vai 16:00 pie galdiem

19:00 pirmā deja (vasarā parasti ap 21:00)

22:00/23:00 mičošana

 

 

Kāzas ziemā


Fotosesija.

Pirmā doma – nu nē!! Tas būs grūti un neērti. Aukstums un sarkans degums!

Otrā doma no pieredzes – WOW!! Tas bija forši! “Mēs esam priecīgi, ka izvēlējāmies precēties ziemā”.

Tā tas vienkārši ir – ziemai ir savs šarms. Lai cik auksta arī nebutu – fotosesiju vienmēr var veikt ārā – kaut uz 30 minūtēm. Protams, ir jāparūpējas par apģērbu un rezerves apaviem, zābakiem. Papildus mēteļi ir ‘must have’, jo vasaras ierastais šampanietis jānomaina uz termosu ar piparmētru tēju un medu. Praktiski fotosesija ilgst ne vairāk kā 30 minūtes. Ar to pilnīgi pietiek, lai fotogrāfs spētu notvert dienas noskaņu un detaļas. Taču šīs 30 minūtes ieteicams sadalīt vismaz divos piegājienos paralēli sasildoties mašīnā. Sarkans deguns tomēr var uzrasties, bet labā ziņa ir tā, ka to var labot fotogrāfiju pēcapstrādē jeb ‘photoshopā’.

Tāpat svarīgi – nāksies iesaistīt vedējus fotosesijas laikā. Vasarā tas nav nepieciešams, bet ziemā ir citādi – ir jāpatur sega, jāpadod tēja, jāuzmundrina kāzu pāris, kopā jāpasmejas.

 

kazas ziema


Noskaņa.

Kaut kas maģisks tur ir. Aukstums, sniegs, sveces, kamīns. Kaut kāda neizskaidrojama kopības sajūta veidojas, kad ārā ir auksts un drēgns. Visi kāzu viesi satiekas ne tikai dēļ vienojošā faktora – Jums, bet arī, lai satiktos. Un šī satikšanās ziemā vienmēr ir citāda, daudz tuvāka un omulīgāka kā dažreiz vasaras mēnešos. Viesiem tomēr nav iespēja izklīst un pastaigāties svinību vietas apkārtnē. Līdz ar to drūzmēšanās iekštelpās rada to lokālo un vienojošo sajūtu. Te, protams, ir vērts padomāt par noskaņas radīšanu izdekorējot ziemas tematikā – daudz sveces, lampiņas. Un, ticiet man, dekorētājiem šajā periodā ir ļoti lielas iespējas izpausties, jo tas ir kaut kas atšķirīgs no ierastā vasaras noformējuma.

kāzas ziemā uz ezera

baiba prindule alise kinasta

 

MINI GALERIJA

 
kāzas ziemā

Apskati arī citus stāstus galerijās, t.s., grūtnieču fotosesija, ģimenes fotosesija, kāzu albumi.

Ja rodas kādi jautājumi, tad droši raksti.

Tiekamies!